Praczet - Adam - Nunas

CiszaCiszaCisza

Cisza

...już jestem :), a ciebie nie ma:)), ... ale wiesz cisza też jest czasem wymowna:) jest cudowna, piękna, świetna:), lubię pogadać sobie z ciszą, jest ona dość dobrym słuchaczem. Jeszcze nigdy mnie nie wyśmiała, nigdy nie wyszydziła, zawsze przy mnie, zawsze czujna. Gotowa mnie przyjąć, objąć, obdarza mnie uczuciem i ciepłem kiedyś była dla mnie kochanką, żoną, dzieckiem, teraz mam w końcu osobę blisko mnie, która daje mi poczucie przynależności. Słowa przy niej nabierają zupełnie innego znaczenia: ...miłość - jest to ona, wiara -jest to ona, ... ja to ona, a cisza jest tuż obok mnie, nie jest zazdrosna cieszy się z mojego stanu, zawsze wierna i gotowa mnie przyjąć...

 ...zaprosiłem ostatnio Anię do domostwa ciszy, siedzieliśmy razem rozluźnieni, blisko siebie, a cisza usługiwała nam: przyniosła napój szczęścia, podała danie uczuć, godna gospodyni "pokoju i ciszy". Była cudowna, troskliwa, nie było przy niej skrępowania tylko nadzieja i miłość, myślę, że miłość to jedno z młodszego rodzeństwa ciszy... znają one się i razem tworzą cudowną atmosferę domostwa, jak do tego przyjdzie kolejne rodzeństwo, np. szczęście, lub erotyzm, brat ciszy z tym, że on trochę burzy ciszę, układając zalążki chaosu, który tworzy mnie i ją, razem, wśród półmroku.

 Kiedyś cisza była mą kochanką, oddawałem jej się dzień wdzień, ale czasy się zmieniają, bzy przekwitły, a ludzie chcą więcej... ja też... potrzebowałem osoby, dopełnienia, znalazłem!!!, osobę czuję się spełniony. Otworzyłem usta i łykam powietrze, zachłannie jak niemowlę, jak dziecko,... jak noworodek pierwszy raz widzę życie, krzaki, drzewa, trawę, ...a to co to liść, o Boże!! jaki fajny!!!, żółty cudowny,...idę przez życie i nie mogę się nadziwić, słup, jaki cudowny słup!!!, szary, dostojny, wierny i strzeże perspektywy, stoi po to..., aby malarz mógł uchwycić perspektywę, po to, aby zmęczony człowiek mógł się oprzeć, i stoi po to bo tak lubi, a ja przechodziłem tędy 1000000 razy i mijałem go. Przepraszam Cię słupie,... chylę czoło ku tobie, wybacz teraz będę Cię widział, będę się opierał, będę mówił o tobie, a imię twe będzie pieśnią po świecie wędrować, przez wiatr powtarzane, a dzielność twa będzie jedenastym przykazaniem mojej legendy, a wszystko dlatego, bo tak miało być, bo cisza mnie wychowała, bo cisza mnie kołysała, bo ogień płonie, bo jest Ona...jest i jawi się jako wszechświat, jawi się jako przyszłość, jawi się jako ja, jako Ty, jako wszyscy. dlaczego tak się dzieje? nie wiem, ale nie chcę wiedzieć, wiem, że to jest melodia serca, kołysanka uczuć, jest to to o czym człowiek marzy, to o czym pamiętała moja dusza, moja, twoja i każdego z nas, ... jest pieśnią serca, rytmem życia ... i spytał się wiatru, a on nie wiedział, spytał się nieba, a ono nie wiedziało i spytał się tego co stworzył "czym jest miłość", bo wiedział, że On wie co to dusza życia, a okazało się, że dusza życia jest częścią duszy Tego co stworzył, a cała dusza tego co stworzył jest kawałkiem mojej duszy i wiedziałem czym jest miłość - jest tańcem sokołów na niebie, jest wędrówką wiatru po niebie, ... jest ziarenkiem pisaku w tysiąca innych,... jest chwilą, ...jest nią, jest mną, ...jest nami, ... jest ptakiem w rosie się myjącym, jest chmurą ze słońcem się bawiącą, jest sobą jest:...liściem w parku wspólnie podniesionym ...tym jest miłość młodsza siostra ciszy :))))))))))))

Najnowszy Act

Najnowszy Smok

Najnowszy Rysunek